Vincent Van Gogh

Vincent Van Gogh (1853-1890) to najsłynniejszy malarz postimpresjonistyczny, a doceniony został dopiero po śmierci. Urodził się w Holandii jako syn pastora i już jako 16 latek rozpoczął swoją pierwszą pracę, niemniej nie utrzymał jej na długo. W poszukiwaniu siebie wyruszył do Londynu i Paryża, a tracąc kolejne zatrudnienia, ciągle nie mógł odnaleźć swojego miejsca na ziemi. Artystą, postanowił zostać dopiero w wieku 27 lat.
W 1886 roku dołączył do swego brata Theo w Paryżu, gdzie wśród wielu artystów, jego styl malarski zmienił się w kierunku impresjonistycznego, stając się lekki i jaśniejszy. Okres ten był również czasem, w którym namalował wiele swoich autoportretów. Po przeprowadzce do Prowansji, po słynnej kłótni z Gauguinem w której groził mu brzytwą, w ramach skruchy odciął sobie część własnego ucha. Sytuacja ta była pierwszym poważnym sygnałem jego problemów psychicznych. Całe swoje życie zmagał się z okresami bezwładności, depresji i niezwykle skoncentrowanej działalności artystycznej. Zmarł tragicznie, popełniając samobójstwo.

Oferujemy Państwu wykonane z najwyższą jakością, drukowane na płótnie, reprodukcje obrazów, których autorem jest Vincent Van Gogh. Będą one inspiracją i uzupełnieniem każdego wnętrza. Reprodukcje obrazów wykonane na profesjonalnym płótnie Canvas przeznaczonym do drukowania. Dodatkowym zabezpieczeniem obrazów przed czynnikami zewnętrznymi jest warstwa werniksu, którą pokrywamy reprodukcje. Utrwala ona kolor wydruku, zabezpiecza płótno mechanicznie i chroni je przed czynnikami chemicznymi.

Wyświetlanie 1–12 z 28 wyników

Wyświetlanie 1–12 z 28 wyników