Kandinsky

Wassily Kandinsky (1866-1944) to jeden z pionierów abstrakcji nowoczesnej. Jego sugestywne powiązania pomiędzy kolorem i formą tworzą niezwykle estetyczne wrażenia.

Ten pochodzący z Rosji artysta ukończył prawo i ekonomię, które porzucił na rzecz malarstwa w wieku 30 lat, pomimo świetnie zapowiadającej się kariery. Według niego sztuka pełni funkcję metafizyczną, dlatego też jego malarstwo i grafiki przekazywały uniwersalne poczucie duchowości oraz innowacyjne podejście do tworzenia sztuki.

Wśród jego dzieł można znaleźć wczesne płótna z boską symboliką, kompozycje operowe i wniebowzięte, a także nietuzinkowe geometryczne i biomorficzne malowidła pełne kolorów. Sztuka Kadinsky’iego stanowi inspirację dla wielu pokoleń artystów, a nawiązujące do dźwięków muzyki – którą uwielbiał, oraz emocji malowidła, mają dogłębnie oddziaływać na widza.

Oferujemy Państwu wykonane z najwyższą jakością, drukowane na płótnie, reprodukcje obrazów, których autorem jest Kandinsky. Będą one inspiracją i uzupełnieniem każdego wnętrza. Reprodukcje obrazów wykonane na profesjonalnym płótnie Canvas przeznaczonym do drukowania. Dodatkowym zabezpieczeniem obrazów przed czynnikami zewnętrznymi jest warstwa werniksu, którą pokrywamy reprodukcje. Utrwala ona kolor wydruku, zabezpiecza płótno mechanicznie i chroni je przed czynnikami chemicznymi.

Wyświetlanie 1–12 z 113 wyników

Wyświetlanie 1–12 z 113 wyników