Gustav Klimt

Gustav Klimt (1862-1918) to malarz pochodzenia austriackiego, a także najbardziej znany artysta Wiedeńskiej Secesji (której był założycielem i pierwszym prezesem) oraz przedstawiciel stylu Jugenstil – młodzieżowego. Stał się on jednym z najpopularniejszych malarzy dekoracyjnych XX wieku, niemniej zasłynął głównie za sprawą swojej sztuki erotycznej.

Jego niepowtarzalny styl zachwycał nowoczesnym ujęciem i elektryzującym urokiem. Nie zabiegał on o skandale, skupiał się na swojej pracy, a pomimo że nigdy się nie ożenił, twierdził, że spłodził czternaścioro dzieci.

Dbałość o detal, ornamenty i połączenie sztuki widowiskowej z dekoracyjną były dla niego niezwykle istotne. Artysta związany był także z Wiener Werkstätte, gdzie pracowano nad poprawą jakości przedmiotów codziennego użytku. Jego dzieła bogate są w inspiracje ze sztuki greckiej, bizantyjskiej i egipskiej, a erotyczne rysunki dają wyraz jego znacznego apetytu seksualnego.

Oferujemy Państwu wykonane z najwyższą jakością, drukowane na płótnie, reprodukcje obrazów, których autorem jest Gustav Klimt. Będą one inspiracją i uzupełnieniem każdego wnętrza. Reprodukcje obrazów wykonane na profesjonalnym płótnie Canvas przeznaczonym do drukowania. Dodatkowym zabezpieczeniem obrazów przed czynnikami zewnętrznymi jest warstwa werniksu, którą pokrywamy reprodukcje. Utrwala ona kolor wydruku, zabezpiecza płótno mechanicznie i chroni je przed czynnikami chemicznymi.

Wyświetlanie 1–12 z 42 wyników

Wyświetlanie 1–12 z 42 wyników