Claude Monet

Claude Monet (1840-1926) to francuski malarz impresjonista. Urodzony w Paryżu, dzieciństwo spędził w Hawrze, gdzie artysta Eugène Boudin zaszczepił w nim miłość do malarstwa. Monet studiował w Paryżu, a następnie w latach 1860-1862 służył jako poborowy w Algierii. W ucieczce przed wojną, w 1870 roku wraz z rodziną przeniósł się do Londynu, a po powrocie do kraju zamieszkał w Argenteuil nad Sekwaną, która stała się niczym kolebka dla malarzy impresjonistów.
Monet odzwierciedlał w swoich obrazach stale zmieniające się warunku pogodowe i oświetleniowe, ukazują w swych licznych dziełach piękno natury. Po śmierci żony, w roku 1880, Monet zaczął podróżować po Francji malując różnorodność krajobrazów. Ostatnie 30 lat jego życia przyniosło mu sławę i miano największego z impresjonistów. Od 1883 roku mieszkając w Giverny, malował serie podobnych obrazów inspirowanych ogrodami.
Oferujemy Państwu wykonane z najwyższą jakością, drukowane na płótnie, reprodukcje obrazów, których autorem jest Claude Monet. Będą one inspiracją i uzupełnieniem każdego wnętrza. Reprodukcje obrazów wykonane na profesjonalnym płótnie Canvas przeznaczonym do drukowania. Dodatkowym zabezpieczeniem obrazów przed czynnikami zewnętrznymi jest warstwa werniksu, którą pokrywamy reprodukcje. Utrwala ona kolor wydruku, zabezpiecza płótno mechanicznie i chroni je przed czynnikami chemicznymi.

Wyświetlanie 1–12 z 66 wyników

Wyświetlanie 1–12 z 66 wyników