Leon Wyczółkowski

Leon Wyczółkowski (1852-1936) to niezwykle utalentowany malarz Młodej Polski i główny przedstawiciel realizmu sztuki dwudziestolecia międzywojennego. Jego początki artystyczne poświęcone były malarstwu historycznemu, a jego dzieła były dokumentalnym realizmem w którym stawiał ogromny nacisk na szczegóły.
Po podróży do Paryża, zmienił wyraźnie kierunek swoich prac w stronę francuskiego impresjonizmu – malował pejzaże, akty dramatyczne oraz sceny duszpasterskie z pięknymi efektami oświetlenia. W 1900 roku zmienił paletę barw na ciemniejszą, stosował bogactwo form i skomplikowanych środków technicznych. Przyjaźń z Feliksem Jasieńskim wprowadziła do jego malarstwa nutę sztuki orientalnej. Był członkiem-założycielem Towarzystwa Artystów Polskich „Sztuka”, w latach 1895 do 1911 pełnił funkcję profesora na Krakowskiem ASP, a od 1934 w Warszawie.

Oferujemy Państwu wykonane z najwyższą jakością, drukowane na płótnie, reprodukcje obrazów, których autorem jest Leon Wyczółkowski. Będą one inspiracją i uzupełnieniem każdego wnętrza. Reprodukcje obrazów wykonane na profesjonalnym płótnie Canvas przeznaczonym do drukowania. Dodatkowym zabezpieczeniem obrazów przed czynnikami zewnętrznymi jest warstwa werniksu, którą pokrywamy reprodukcje. Utrwala ona kolor wydruku, zabezpiecza płótno mechanicznie i chroni je przed czynnikami chemicznymi.

Wyświetlanie 1–12 z 40 wyników

Wyświetlanie 1–12 z 40 wyników