Józef Chełmoński

Józef Chełmoński (1849-1914) to znany z niezwykłych dzieł polski artysta, który pierwsze kroki w kierunku sztuki odbył pod okiem ojca, który nauczył go podstaw rysunku. Należy on do malarzy szkoły realistycznej z korzeniami o kontekście historycznym i społecznym. Ogromny wpływ na jego sztukę miał okres romantyzmu podczas zaborów.
Chełmoński studiował rysunek w Warszawie, pobierając dodatkowo prywatne lekcje u Wojciecha Gersona. Później pracował wraz z polskimi malarzami – Józefem Brandtem czy Maksymilianem Gierymskim oraz dalej studiował w Monachium. Jego obrazy wystawiane były w Paryżu, gdzie doceniono jego kunszt, a on sam stał się rozpoznawalny na scenie artystycznej. Przez lata podróżował pomiędzy Polską, Wiedniem i Wenecją, aby w 1889 roku powrócić do kraju. Bliski kontakt z ojczyzną sprawił, że jego dzieła stały się wyrazem jego patriotycznych uczuć, przez co został on prekursorem trendu w sztuce o nazwie „Polskie malarstwo patriotyczne”.

Oferujemy Państwu wykonane z najwyższą jakością, drukowane na płótnie, reprodukcje obrazów, których autorem jest Józef Chełmoński. Będą one inspiracją i uzupełnieniem każdego wnętrza. Reprodukcje obrazów wykonane na profesjonalnym płótnie Canvas przeznaczonym do drukowania. Dodatkowym zabezpieczeniem obrazów przed czynnikami zewnętrznymi jest warstwa werniksu, którą pokrywamy reprodukcje. Utrwala ona kolor wydruku, zabezpiecza płótno mechanicznie i chroni je przed czynnikami chemicznymi.

Wyświetlanie 1–12 z 49 wyników

Wyświetlanie 1–12 z 49 wyników